Moje pomysły na Elbląg. : Rafał Traks
Wróć do strony głównej


Już 21 października 2018 r. wybory samorządowe.
Zaangażuj się - zmień Elbląg na lepsze!


Moje pomysły na Elbląg. data wpisu: Wrzesień 2, 2015, źródło: Rafał Traks.

22Rafał Traks (Klub radnych PiS) – Radny jest członkiem w dwóch komisjach: W Komisji Rewizyjnej i Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

W Komisji Rewizyjnej chciałbym zajmować się pracą miejskich jednostek organizacyjnych, a w Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki chciałbym poruszać kwestie związane z turystyką i kulturą fizyczną w aspekcie szeroko rozumianej promocji miasta.

Daleko mi do sporów, które zdominowały życie publiczne. W samorządzie nie ma czasu i sensu zajmować się podziałami, należy pracować wspólnie. Jako radny chciałbym skupić się na codziennych problemach naszego miasta.

Musimy zatrzymać młode osoby w Elblągu. Na początku XXI wieku wielu elblążan, nie widząc perspektyw na godne i szczęśliwe życie, opuściło nasze miasto szukając szczęścia za granicą (Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, a w najlepszym wypadku wybierając Warszawę, Wrocław czy pobliskie Trójmiasto).

Polityka, którą powinna kierować się nowa Rada Miejska powinna opierać się o zasadę konsekwencji w działaniu, która pozwoli nam na dalsze rozbudowanie elbląskiego portu i przyczyni się do budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję, o zasadę stabilności wyprowadzającej budżet na „prostą”, nie wykonując przy tym niepotrzebnych ruchów oraz o zasadę rozwoju, która umocni naszą pozycję, jako miasta subregionalnego, otwartego na współpracę z Kaliningradem, Trójmiastem i Warszawą. Elbląg dzięki procesowi stabilnego rozwoju ma być równorzędnym partnerem dla Olsztyna w Województwie Warmińsko-mazurskim.

Elbląg powinien stworzyć dobry klimat dla rodzin. W ramach zadań własnych miasta realizowane powinny być zadania skierowane do rodziców i ich pociech. Uważam, że bardziej dostępne powinny być place zabaw na osiedlach. Dlatego w nowej Radzie będę zabiegał o budowanie oraz modernizowanie istniejących osiedlowych placów zabaw dla dzieci. Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka w każdym okresie życia.

Jako działacz sportowy czuję się zobowiązany aby dołożyć wszelkich starań żeby stworzyć program promocji aktywności sportowej wśród elbląskich dzieci i młodzieży. Przyczyni się on do zwiększenia sprawności fizycznej i przełoży się na wzrost wyników sportowych w naszym mieście.

Elbląg powinien być współrządzony z mieszkańcami. Jestem przekonany, że każda aktywność społeczności lokalnej pomiędzy wyborami jest cenniejsza niż liczba zakreślonych kart w dniu głosowania. Dlatego proponuję wprowadzenie zmian w prowadzeniu konsultacji społecznych, żeby każdy mieszkaniec mógł w nich uczestniczyć i zmieniać Elbląg razem z nami. Należy także rozważyć wprowadzenie lokalnej inicjatywy w ramach osiedli na najprostsze remonty czy budowy placów zabaw, ławek przy chodnikach itp. Trzeba również rozważyć wprowadzenie społecznego pełnomocnika ds. inicjatyw obywatelskich, którego zadaniem byłoby przekazywanie informacji prezydentowi i Radzie Miejskiej na temat zmian i pomysłów jakie chcą wprowadzać w życie Elblążanie. Chciałbym również dążyć do otwarcia punktu spotkań z elblążanami. Nie tylko tu zamknięci w czterech ścianach ale w mieście gdzie będziemy starali się rozwiązać problemy dręczące mieszkańców.

Elblążanom również należy się coraz większy dostęp do bezpłatnego internetu. Obecnie w Elblągu jest osiem lokalizacji tzw. Hot Spotów. Dlatego uważam, że w XXI wieku punkty dostępu do darmowego Internetu powinny stopniowo pojawiać się na terenie całego miasta. Właśnie internet daje liczne możliwości wyrażania swoich opinii.

Zobacz więcej w kategoriach: Aktualności. Tagi: , , .

Imię / Nick (wymagane)

Email (wymagany)

WWW

Komentarze© Copyright 2019 • Rafał Traks Radny Rady Miejskiej w Elblągu