Elbląg Pełen Pomysłów – uzupełnij ankietę przedstaw ciekawy pomysł na Elbląg : Rafał Traks
Wróć do strony głównej


Już 21 października 2018 r. wybory samorządowe.
Zaangażuj się - zmień Elbląg na lepsze!


Elbląg Pełen Pomysłów – uzupełnij ankietę przedstaw ciekawy pomysł na Elbląg data wpisu: Sierpień 29, 2018, źródło: Rafał Traks.

Wczoraj tj. 28.08.2018 roku na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk oraz mieszkańcy Elbląga związani z Prawem i Sprawiedliwością zaprezentowali  projekt „Elbląg Pełen Pomysłów”. Autorzy projektu chcą dać wszystkim mieszkańcom Elbląga możliwość bezpośredniego uczestniczenia w tworzeniu naszego miasta. Według ich propozycji Elblążanie powinni mieć wpływ na decyzje ich dotyczące.

Programy wyborcze konkurencji są realizowane przez sztaby, które wiedzą najlepiej czego mieszkańcy oczekują. Nie zawsze się to sprawdza, dlatego my przyjęliśmy inne założenie – to elblążanie pomogą nam stworzyć program wyborczy, powiedzieć czego oczekują, co należy zmienić. Stąd pomysł  „Elbląg pełen pomysłów”.  Zachęcamy do przedstawiania pomysłów, które mogą zmienić nasze miasto na plus, pomysłów, z których mogą korzystać wszyscy elblążanie.

 mówił na konferencji prasowej Jerzy Wilk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga.

Pierwsza forma kontaktu z mieszkańcami to rozstawione w wielu punktach miasta urny do których elblążanie będą mogli wrzucać swoje ankiety z pomysłami na Elbląg w formie papierowej. W ramach współpracy oraz pracy na rzecz dobra wspólnego wielu przedsiębiorców udostępniło swoje lokale celem pozostawienia właśnie ankiety z pomysłami. Prawo i Sprawiedliwość przygotowało 10 punktów w mieście gdzie mieszkańcy Elbląga będą mogli zostawić ankietę.

Politycy nie mogą zamykać się w gabinetach i słuchać tylko samych siebie. Uważamy, że Elbląga nie zbudują sami eksperci tylko my wszyscy elblążanie. Ankieta składa się z dziewięciu pytań. Są to pytania z różnych dziedzin działalności, funkcjonowania miasta, m.in. są to: działanie komunikacji miejskiej, infrastruktury drogowej, służby zdrowia, bezpieczeństwa socjalnego, bezpieczeństwa w mieście, środowiska naturalnego, pracy edukacji, czy turystyki oraz pytania o to, w jakim kierunku miasto powinno się rozwijać. My tylko mamy być narzędziami w rękach elblążan.

– wyjaśniał elbląski radny PiS-u Rafał Traks

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości planują przyjąć formą bezpośredniego kontaktu jakim jest spotkanie.

Będziemy również prowadzili kampanię wyborczą door-to-door, czyli kandydaci na radnych oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości będą odwiedzali w domach mieszkańców tak, żeby tę ankietę konsultować bezpośrednio również z elblążanami. Nie tylko czekamy na mieszkańców, ale również do nich wychodzimy  tak żeby ten nasz program był kompletny i realny do zrealizowania. Mimo, że jako radni staramy się na dyżurach rozwiązywać wasze problemy, to wiemy że nie docieramy do wszystkich. Dlatego w wybranych dzielnicach Elbląga będziemy chcieli się spotykać z elblążanami i rozmawiać o problemach dręczących nasze miasto oraz o sposobach ich rozwiązywania. Już niebawem przedstawimy harmonogram takich spotkań.

-zapowiedział Radny Rafał Traks.

W celu łatwiejszej komunikacji została również utworzona strona na facebooku Elbląg Pełen Pomysłów, na której znajdują się informacje na temat programu oraz ankieta w wersji elektronicznej do pobrania. Każdy elblążanin będzie mógł zgłaszać własne pomysły na Elbląg.

Zachęcamy do zgłaszania pomysłów prostych wymagających dobrej woli włodarzy miasta, których w licznych przypadkach można dokonać jedną trafną decyzją. Zachęcamy również do zgłaszania pomysłów trudnych wymagających licznych inwestycji i wielu lat pracy. Nie boimy się oryginalnych pomysłów.

podkreślił radny Rafał Traks

Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak podsumował najnowszy pomysł struktur Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście:

Wszystkie pomysły elblążan  zarówno młodzieży, która ma świetne pomysły, jak i osób dorosłych  wzbogacą nasz program. My ten program mamy, ale chcemy go wzbogacić o pomysły elblążan, aby wreszcie wspólnie tworzyć ten Elbląg i dawać ludziom szanse na lepszą przyszłość w naszym mieście   żeby to miasto się nie wyludniało, a zaludniało.

Cały projekt konsultacji ma być zakończony 21 września gdzie na Konwencji programowej zostanie przedstawiony program dla Elbląga stworzony przez mieszkańców.

 

POBIERZ ANKIETĘ

Zobacz więcej w kategoriach: Aktualności, W mediach. .

Imię / Nick (wymagane)

Email (wymagany)

WWW

Komentarze© Copyright 2019 • Rafał Traks Radny Rady Miejskiej w Elblągu