Wizyta Premiera RP w Elblągu : Rafał Traks
Wróć do strony głównej


Już 21 października 2018 r. wybory samorządowe.
Zaangażuj się - zmień Elbląg na lepsze!


Wizyta Premiera RP w Elblągu data wpisu: Sierpień 27, 2018, źródło: Rafał Traks.

Mateusz Morawicki Premier Rzeczpospolitej Polskiej odwiedził, wczoraj (23 sierpnia) nasz miasto. Premier spotkał się z kandydatem PiS na Prezydenta Elbląga Posłem Jerzym Wilkiem oraz z wieloma działaczami Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Podczas spotkania w Elblągu obecna była także duża grupa sympatyków Rządu PiS.

 

Była to pierwsza wizyta Szefa Polskiego Rządu w Elblągu. Mateusz Morawiecki, w asyście kandydata na PiS Prezydenta Elbląga Posła Jerzego Wilka złożył kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Grudnia ’70. Następnie na Bulwarze Zygmunta Augusta odbyła się konferencja prasowa Premiera oraz Jerzego Wilka – tematem spotkania z dziennikarzami był przekop Mierzei Wiślanej.

 

Premier Morawiecki nie pozostawił złudzeń – przekop Mierzei Wiślanej stanie się faktem. W budżecie są na tę inwestycje przeznaczone środki. Pieniądze w budżecie rządowym, żeby było jasne, nie z budżetu europejskiego. Z uwagi na nasz program uszczelniania podatkowego zdobyliśmy te pieniądze, żeby Elbląg z powrotem mógł się rozwijać. – mówił premier. – Naprawdę cieszę się, że w końcu przekop staje się rzeczywistością. Wcześniejsze rządy PiS i Premier Jarosław Kaczyński w 2007 r. przeznaczył pół miliarda złotych na Przekop Mierzi Wiślanej i wystarczyło wtedy przeprowadzić tę inwestycję, dopiąć ją na ostatni guzik. Niestety PO i PSL zarzuciły tą bardzo ważną inwestycję dla Elbląga. – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

 – Mamy już wiedzę o tym, ze dokumentacja jest skończona, że na dniach zostanie zaakceptowana i zatwierdzona. Wiemy już o tym, że na jesieni wchodzą na Mierzeje Wiślaną sprzęt i geodeci. Rozpoczynają się prace przy budowie kanału w Nowym Świecie, blisko Skowronek – powiedział dziennikarzom Poseł Jerzy Wilk.

 

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w naszymi mieście w ciepłych słowach wyraził się o Pośle Jerzym Wilku, który jest kandydatem PiS w jesiennych wyborach na Prezydenta Miasta. Szef Polskiego Rządu poparł Jerzego Wilka:

 – Cieszę się, że jestem tu z rodowitym elblążaninem i mogłem pospacerować po przepięknym mieście. W prawdzie było ono zniszczone po II Wojnie Światowej, ale teraz ma szansę, mam nadzieję, pod rządami pana Jerzego Wilka, odzyskać swój dawny blask. – powiedział Premier. Dodał jednocześnie, że zna zalety Posła Wilka i jest przekonany, że będzie on bardzo dobrym gospodarzem Elbląga:

 – Jerzy Wilk dotrzymuje obietnic. Zbudował Centrum Rekreacji Wodnej za niewielkie pieniądze, mieszcząc się w budżecie. Gratuluję, że w krótkim czasie, w godny zaufania sposób potrafił dopełnić tych obietnic, które zostały wtedy poczynione – mówił Mateusz Morawiecki. – Rozwój miasta to też rozwój przemysłu, biznesu. Elbląg miał swoje czasy świetności. Wierzę, że dzięki parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości z tej ziemi na czele z panem posłem Leonardem Krasulskim i na czele z przyszłym Prezydentem Jerzy Wilkiem, Elbląg będzie mógł odzyskać swoją dawną świetność. Taki cel powinien nas połączyć.

 

Wizycie Premiera w Elblągu towarzyszyła duża grupa mieszkańców miasta, którzy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w to co mieli do powiedzenia, zarówno Mateusz Morawiecki jak i Poseł Jerzy Wilk. Ich przemówienia co jakiś czas przerywane były oklaskami i owacjami.

 

Należy uznać wizytę Mateusza Morawieckiego w Elblągu za bardzo udaną. Od kandydata PiS na Prezydenta Elbląga Posła Jerzego Wilka wiemy, że z pewnością nie była to ostatnia wizyta w Elblągu przedstawicieli rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz więcej w kategoriach: Aktualności, W mediach. .

Imię / Nick (wymagane)

Email (wymagany)

WWW

Komentarze



© Copyright 2020 • Rafał Traks Radny Rady Miejskiej w Elblągu