Wróć do strony głównej

Poznaj mnie!

 

Urodziłem się w Elblągu. Całe swoje życie związałem z tym miastem. Tutaj uczyłem się od najmłodszych lat, zaczynając od szkoły podstawowej nr 2 przy ul. Robotniczej, nieopodal mojego domu rodzinnego. Związanych z nią jest wiele miłych chwil. Każdego dnia przejeżdżając koło niej w drodze do pracy wspominam ją z sentymentem.

Już od dziecka prowadziłem aktywny tryb życia. W chwilach wolnych od nauki trenowałem piłkę nożną w Mlexerze, który mieścił się wtedy na skraju Parku Modrzewie. Futbol dalej jest obecny w moim życiu, gdyż amatorsko lubię czasem kopnąć piłkę, poza tym na bieżąco śledzę poczynania i kibicuję elbląskiej Olimpii. Zawsze „ciągnęło” mnie do wody, dlatego jako harcerz pomagałem Ośrodku Wodnym „Bryza”, gdzie zdobyłem patent żeglarski. Nieobce było mi także kajakarstwo, które trenowałem w Energetyku. Z wodą związane jest także jedno z moich hobby – wędkarstwo. Jak tylko mam czas, można mnie znaleźć chociażby nad Ciepłą. Wędkarze wiedzą gdzie to jest:-)

Interesuję się sprawami publicznymi, polityką, historią oraz dziennikarstwem. Poza działalnością w Związku Harcerstwa Polskiego, już w szkole średniej udzielałem się społecznie. Byłem przewodniczącym samorządu uczniowskiego oraz posłem parlamentu młodzieży województwa warmińsko-mazurskiego.

Moje zainteresowania miały także wpływ na dalszą naukę. Dlatego ukończyłem Instytut Ekonomiczny elbląskiej PWSZ na kierunku administracja samorządowa i finanse publiczne oraz administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wychowałem się w rodzinie, w której takie wartości jak uczciwość, solidarność i wrażliwość społeczna były zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego szesnaście lat temu wybrałem Prawo i Sprawiedliwość. Umożliwiło mi to zdobycie niezbędnego doświadczenia, jak poruszać się w meandrach polityki, jak uzyskiwać kompromis w wielu ważnych sprawach. W ciągu tego czasu udało mi się zorganizować grupę ideowych i bardzo aktywnych młodych osób. Jako lider Forum Młodych PiS w Elblągu inicjowałem i brałem udział w rozmaitych wydarzeniach.

Wybrałem to ugrupowanie ze względu na wspólnotę wartości. Daleko mi do sporów, które zdominowały życie publiczne. W samorządzie nie ma co zajmować się ogólnopolskimi podziałami. To co się dzieje w „Warszawie” rzadko ma wpływ na życie przeciętnego elblążanina. Jako radny mam zamiar skupić się na mieszkańcach i problemach naszego miasta.

Dalej mieszkam na osiedlu w moim mieszkaniu rodzinnym. Na co dzień widzę i obserwuję życie ludzi mieszkających wokół mnie, moich sąsiadów, ich problemy, pomysły i marzenia. Przez całe swoje dorosłe życie byłem zdany na siebie, parałem się różnymi zajęciami. Pracowałem w Poczcie Polskiej, którą poznałem od podstaw, nie tylko w przenośni, ale i dosłownie, ponieważ zaczynałem jako listonosz, co było bardzo cennym doświadczeniem. Awansowałem już 2007 roku gdzie odchodząc z poczty 2015 roku byłem starszym radcą i zajmowałem się sprzedażą dla klientów biznesowych i instytucjonalnych w Rejonie Sprzedaży w Elblągu. Obecnie jestem kierownikiem wydziału zarzadzania Organizacja i administracją w jednej ze spółek energetycznych w Elblągu.

Ponadto w marcu 2014 roku zostałem Członkiem Zarządu Elbląskiego Klubu Sportowego START Elbląg gdzie pełniłem społecznie funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za działania marketingowe. Podczas półrocznej pracy w klubie działając wspólnie udało nam się zmienić wizualizację strony internetowej, uruchomić sklep internetowy kibica, zorganizować wiele akcji społecznych (np. Pluszak na Dzień dziecka) czy pozyskać wielu nowych sponsorów. Udało się również wprowadzić program aktywizujący młodzież, który przyczynił się do zwiększenia aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej i mam nadzieje pozwoli wychować nowe pokolenie szczypiornistek

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Pana Zdzisława Dubielli wybranego z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na sesji w dniu 27 sierpnia 2015 roku złożyłem ślubowanie radnego i wstąpiłem w jego miejsce.

Jako radny zostałem członkiem dwóch Komisji Radny: Komisji Rewizyjnej i Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. W późniejszym czasie zostałem wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Promocji Miasta i Polityki Regionalnej.

Jako radny jestem zobowiązany przede wszystkim do reprezentowania mieszkańców Elbląga i działania na rzecz dobra wspólnego naszego miasta. Składałem wiele interpelacji dot. inwestycji miejskich jak np. prace związane z pilną modernizacją krytej pływalni przy ul. Robotniczej, gdzie pierwsze plany modernizacji tego obiektu były wyznaczone na 2017 rok. W imieniu mieszkańców zadawałem również wiele pytań dot. uchybień związanych z budową toru wrotkarsko-łyżwiarskiego, gdzie prace związane z budową tego obiektu za zgodą ratusza przesunęły się o ponad rok, a władze Elbląga zrezygnowały z dużej części kar umownych, które mogliśmy odzyskać od wykonawcy obiektu. Dzięki składanym interpelacjom udało się wyeliminować wiele uchybień na Orlikach

Z Elblągiem wiążę także swoją przyszłość. Jako szczęśliwy mąż i ojciec z optymizmem patrzę w przyszłość. Chciałbym zmieniać nasze miasto dla dobra wspólnego Elbląga i elblążan.© Copyright 2019 • Rafał Traks Radny Rady Miejskiej w Elblągu